O nás

Kimberly-Clark

Naše společnost patří mezi přední celosvětové výrobce zdravotnických potřeb a spotřebního zboží pro osobní hygienu s celkovým obratem 16,7 mld USD. Od jejího založení v roce 1872 ve státě Wisconsin v USA používají naše výrobky zákazníci ve více než 150 zemích světa. Ve 40 státech máme výrobní závody, kde zaměstnáváme více než 55 000 lidí. Mezi nejznámější značky v našem portfoliu patří KLEENEX®, HUGGIES®, PULL-UPS®, KOTEX®, DEPEND®, SCOTT® nebo ANDREX®. Tyto značky jsou v prodejích číslem 1 nebo 2 ve více než 80 zemích světa. Na český a slovenský trh jsme vstoupili v roce 1995 a v současné době máme 2 výrobní závody v České republice. V Litovli vyrábíme produkty pro dámskou hygienu KOTEX® a LIDIE® a v Jaroměři řadu dětských výrobků HUGGIES® a inkontinenční pomůcky DEPEND®.

Právě DEPEND® patří mezi nejrychleji rostoucí značky a během velmi krátkého období se nám podařilo etablovat se na českém a slovenském trhu, kde jsme získali silnou pozici v oblasti zdravotnických prostředků pomáhajících zlepšit kvalitu života osob při potížích s inkontinencí. Produkty DEPEND® poskytují komplexní řešení při problémech s inkontinencí a nabízíme zdravotnické pomůcky pro všechny stupně inkontinence. V nabídce najdete nejen dámské a pánské vložky, tradiční celobarevné natahovací kalhotky v meruňkové barvě pro ženy a v šedé barvě pro muže, klasické prodyšné plenkové kalhotky, ale také speciální inkontinenční kalhotky Depend® Active-Fit, které jsou díky svým vlastnostem zákaznickým hitem.

V Kimberly-Clark si klademe za cíl nejen pomáhat našim zákazníkům s jejich každodenními starostmi, chránit jejich zdraví a zlepšovat pracovní podmínky a životní prostředí, ale zlepšovat životní podmínky obecně celé společnosti. Kromě vlastní nadační činnosti se podílíme na řadě obecně prospěšných projektů v různých částech světa. Tento rok jsme například obdrželi od UNICEF ocenění Children First Award za globální pomoc a spolupráci na inovačních projektech zaměřených na zlepšení zdraví a životních podmínek dětí.