O inkontinenci

Mýty a fakta o inkontinenci

5 min. čtení

Hovořit o inkontinenci je v mnoha případech i v dnešní době stále ještě tabu. Lidé s inkontinencí o tomto problému otevřeně nemluví, a proto se kolem této problematiky objevují stále ještě určité mýty.Příčiny inkontinence

Inkontinence je nemoc 

Inkontinence moči není nemoc. Jde o fyziologický problém, který je důsledkem nějakých jiných, často skrytých zdravotních komplikací. Proto je důležité navštívit lékaře a nechat si stanovit diagnózu, zda se u Vás jedná o některý typ inkontinence. Léčba tohoto neduhu často vede ke snížení problému s únikem moči.

Pouze starší osoby jsou inkontinentní

Více než milion lidí ve věku nad 35 let přichází do styku s problémem inkontinence. Vyskytuje se sedm až osmkrát častěji u žen než u mužů. Přibližně 20 % mužů starších 65 let trpí únikem moči. Inkontinence se vyskytuje častěji ve vyšším věku, ale může se také vyskytovat u žen po porodu. Přibližně 9 % dětí ve věku 5 až 11 let zažije noční pomočování! Bez správných postupů se u těchto dětí může v průběhu jejich života tento problém rozvinout v urgentní inkontinenci.

„Horší to nebude.“ nebo „Zlepší se to samo.“

Muži a ženy s inkontinencí obecně uvádějí, že se jejich problémy časem zhoršují. Problémy samy o sobě nezmizí, musíte na jejich zmírnění sami aktivně spolupracovat. Naštěstí se téměř vždy najde způsob, jak s inkontinencí něco provést. Jde o to, že musíte vědět, na koho se obrátit. Někdo se spoléhá pouze na přírodní medicínu. I když některé bylinky jako vrbovka malokvětá příznivě ovlivňují činnost prostaty a močového ústrojí, nejsou samospásné. Pro začátek je vhodné svěřit se svému praktickému lékaři. Pokud se ukáže, že jednoduchá opatření nepomáhají, dostanete doporučení k fyzioterapeutovi nebo jinému specialistovi.

Pití menšího množství tekutin pomůže

Naopak: více koncentrovaná moč v důsledku nižšího příjmu tekutin může ve skutečnosti dráždit Váš močový měchýř a vést k vážným problémům, jako je zánět či dehydratace. Kromě toho nedostatečný příjem tekutin vede k zácpě, čímž se celá situace ještě zhoršuje.

Ochrana při inkontinenci nemůže být diskrétní

Díky vývoji v oblasti absorpčních materiálů jsou dříve používané objemné ochranné zdravotní pomůcky nyní nahrazeny tenkými diskrétními produkty. Používejte vždy takové výrobky, které jsou speciálně vyvinuté pro absorbování moči a obsahují ultra-absorpční materiál (SAM). Vybrat si můžete z široké nabídky – pro lehký únik moči inkontinenční vložky nebo vložky pro noční použití. Pro střední a větší únik moči jsou vhodné natahovací kalhotky. Jako řešení těžkého úniku moči Depend nabízí plenkové kalhotky pro ženy i muže. V nabídce jsou i inkontinenční pleny nebo podložky do postele proti pročůrání. Tyto produkty Vám pomohou při neutralizaci pachů. Obyčejná dámská vložka a běžné slipové vložky tuto ochranu nezajistí.

Informace obsažené na této stránce nenahrazují konkrétní, individuální lékařské rady a pokyny vašeho lékaře nebo poskytovatele zdravotní péče. Pokud máte obavy o své zdraví nebo zdraví svých blízkých, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Nikdy byste neměli odkládat vyhledání lékařské pomoci, ignorovat lékařské rady nebo přerušit léčbu kvůli informacím na těchto webových stránkách. Záměrem společnosti Depend® (a případně všech lékařských odborníků) je, aby informace na těchto webových stránkách byly aktuální, včasné a přesné, ale v rozsahu povoleném zákonem, neneseme žádnou odpovědnost za reklamace, chyby nebo omyly. Společnost Depend® může tyto materiály kdykoli změnit bez předchozího upozornění.